odkazy

Tady najdete odkazy na webové stránky, které mě zaujali a také na několik dle mého názoru zajímavých knížek.

V první řadě musím zmínit stránky Steva Eilertsena http://www.flamesonmytank.co.za, ze kterých jsem čerpal a budu dále čerpat (samozřejmě s jeho souhlasem).

Dále uvádím stránky Grahama Stylese http://www.brainrotting.com, který procestoval na svém BMW celou Ameriku a jehož videa a smysl pro humor jsou naprosto skvělé.

A nakonec si ohřeju i svoji polívčičku, níže uvedené stránky nemají s motorkama ani s cestováním nic společného, ale je to moje živobytí. Takže, kdybyste potřebovali něco přeložit, případně přetlumočit, klikněte na http://www.angljes.com.

literatura

Když jsem hledal tipy na jízdu s velkým endurem, narazil jsem na tuto knihu od Roberta Wickse a Grega Backera Adventure Riding Techniques: The Essential Guide to All the Skills You Need for Off-road Adventure Riding. Kniha (v angličtině) pokrývá témata počínaje výběrem motorky a vybavení přes základní dovednosti na různých površích jako je šotolina, písek, bláto, vyšší dovednosti jako jsou akcelerační drifty či skoky až po přípravu na dlouhé cesty, fyzičku nebo rozdíly mezi kulturami, se kterými se při cestování setkáte.
Pokud byste měli zájem napište, zajistím přímo z Anglie, ale chvíli to potrvá.

Další dobrá kniha od kolektivu autorů z Motorradu je Dokonalá jízda na motocyklu, která je přeložena do češtiny a lze ji běžně koupit u nás.

S chutí jsem si přečetl knihu od Petra Macourka Jižní Amerikou nejen na motocyklu, ve které popisuje své cestování po Jižní Americe na malé Suzuki.

Další skvěle napsaná kniha o cestování je od Michala Vičara EMBÉČKEM kolem světa. Více informací najdete na jeho stránkách.